IQ LINE TOUCH & BEE

Manuálne alebo centrálne programovateľný olejový radiátor

IQ LINE TOUCH & BEE je dizajnovo a technologicky unikátne navrhnutý elektrický hliníkový radiátor s výbornými tepelno-akumulačnými vlastnosťami. Vďaka inteligentnej regulácii s možnosťou manuálneho programovania vykurovacích režimov, spoľahlivej a úspornej prevádzke je ideálnou voľbou pre elektrické vykurovanie bytových jednotiek, rodinných domov, chát, penziónov, kancelárií.

 

Režim MAN

Po nastavení teploty, ktoré sa vykonáva tlačidlami + (Plus) a – (Mínus), vykuruje radiátor miestnosť na požadovanú teplotu.


Režim AUTO

V prípade, že jednotlivé miestnosti objektu nie sú využívané nepretržite, nie je z ekonomického hľadiska vhodné v týchto časoch kúriť na komfortnú teplotu. Týždňový program vám umožní pre jednotlivé časové úseky dňa, pre každý deň individuálne, zadefinovať ľubovoľné teplotné poklesy. Optimálnym nastavením týždenného automatického programu sa dá ušetriť až 35% nákladov za elektrickú energiu.


Režim HOME

Aby sme počas štátnych sviatkov pripadajúcich na periódu pracovného týždňa nemuseli meniť už nastavený týždňový program, je vhodné na dosiahnutie tohto cieľa využívať automatický víkendový program. Jednoduchou aktiváciou prednastaveného programu je následne možné cez deň vykurovať miestnosť na komfortnú teplotu, ale v noci využívať šetriaci režim.

 

Centrálne bezdrôtové riadenie 600 radiátorov

Prostredníctvom centrálnej jednotky sa dá bezdrôtovo ovládať viac ako 600 radiátorov IQ Line Bee. Vďaka obojsmernej bezdrôtovej komunikácii môže správca systému okrem nastavovania vykurovacích režimov získavať informácie o aktuálnej teplote v jednotlivých miestnostiach, prípadne o ďalších dôležitých parametroch vykurovacieho systému.


Úspory elektrickej energie = zónová regulácia

Vykurovacie režimy sa dajú nastavovať pre každú miestnosť individuálne. Vhodným nastavením vykurovacích režimov, ktoré rešpektujú aktuálnu obsadenosť jednotlivých miestností a účel ich využívania, sa dá na elektrickej energii ušetriť desiatky percent vykurovacích nákladov.

 


Softvér IQRC

Nastavovanie vykurovacích režimov jednotlivých miestností a ostatných  parametrov radiátorov sa uskutočňuje prostredníctvom počítačového softvéru IQRC. U hotelov a penziónov je výhodou,  že softvér IQRC na centrálne riadenie vykurovania sa dá prepojiť s  rezervačným hotelovým systémom.

 

 

Vybrané vlastnosti a charakteristiky

Výkonové rady a špecifikácie

Stiahnuť Leták

Comments are closed.