Elektrický radiátor IQ LINE Bee a IQ RC SYSTÉM

Elektrický radiátor IQ LINE BEE

Centrálne programovateľný olejový radiátor

IQ LINE BEE je dizajnovo a technologicky unikátne navrhnutý elektrický hliníkový radiátor s výbornými tepelno-akumulačnými vlastnosťami, nakoľko radiátory IQ Line Bee obsahujú olejové vykurovacie médium. Tie napomáhajú udržiavať dostatočnú tepelnú pohodu v miestnosti aj počas výpadkov elektrickej energie (režim HDO).Vďaka inteligentnej regulácii s možnosťou manuálneho programovania vykurovacích režimov, spoľahlivej a úspornej prevádzke je ideálnou voľbou pre elektrické vykurovanie bytových jednotiek, rodinných domov, chát, penziónov, kancelárií.

Bezdrôtovo riadený elektrický radiátor IQ Line Bee je možné integrovať do systému IQRC, ktorý je prednostne určený na reguláciu vykurovania a automatizáciu budov. Vďaka tomu je možné prostredníctvom jednej riadiacej jednotky a softvéru ovládať okrem elektrických radiátorov aj regulačné prvky teplovodného vykurovania, najmä elektronických termostatických hlavíc.

Elektrický olejový radiátor IQ Line Bee využíva  k riadeniu vykurovania PID algoritmus, preto sa veľkou presnosťou regulácie. Časovo-teplotné vykurovacie režimy, ako aj ostatné voliteľné technické parametre sa do radiátora nahrávajú centrálne, prostredníctvom softvéru IQRC. Veľkou užívateľskou výhodou tohto zariadenia oproti priamo vykurovacím konvektorom je jeho nižšia povrchová teplota (je nastaviteľná), takže v miestnostiach, kde je inštalované, neprichádza k víreniu vzduchu a k prepaľovaniu prachových častíc.

 

Režim MAN

Po nastavení teploty, ktoré sa vykonáva tlačidlami + (Plus) a – (Mínus), vykuruje radiátor miestnosť na požadovanú teplotu.


Režim AUTO

V prípade, že jednotlivé miestnosti objektu nie sú využívané nepretržite, nie je z ekonomického hľadiska vhodné v týchto časoch kúriť na komfortnú teplotu. Týždňový program vám umožní pre jednotlivé časové úseky dňa, pre každý deň individuálne, zadefinovať ľubovoľné teplotné poklesy. Optimálnym nastavením týždenného automatického programu sa dá ušetriť až 35% nákladov za elektrickú energiu.


Režim HOME

Aby sme počas štátnych sviatkov pripadajúcich na periódu pracovného týždňa nemuseli meniť už nastavený týždňový program, je vhodné na dosiahnutie tohto cieľa využívať automatický víkendový program. Jednoduchou aktiváciou prednastaveného programu je následne možné cez deň vykurovať miestnosť na komfortnú teplotu, ale v noci využívať šetriaci režim.

 

Centrálne bezdrôtové riadenie 600 radiátorov

Prostredníctvom centrálnej jednotky sa dá bezdrôtovo ovládať viac ako 600 radiátorov IQ Line Bee. Vďaka obojsmernej bezdrôtovej komunikácii môže správca systému okrem nastavovania vykurovacích režimov získavať informácie o aktuálnej teplote v jednotlivých miestnostiach, prípadne o ďalších dôležitých parametroch vykurovacieho systému.


Úspory elektrickej energie = zónová regulácia

Vykurovacie režimy sa dajú nastavovať pre každú miestnosť individuálne. Vhodným nastavením vykurovacích režimov, ktoré rešpektujú aktuálnu obsadenosť jednotlivých miestností a účel ich využívania, sa dá na elektrickej energii ušetriť desiatky percent vykurovacích nákladov.

 


Softvér IQRC

Nastavovanie vykurovacích režimov jednotlivých miestností a ostatných  parametrov radiátorov sa uskutočňuje prostredníctvom počítačového softvéru IQRC. U hotelov a penziónov je výhodou,  že softvér IQRC na centrálne riadenie vykurovania sa dá prepojiť s  rezervačným hotelovým systémom.

 

 

Vybrané vlastnosti a charakteristiky

Výkonové rady a špecifikácie IQ Line Bee

Stiahnuť Leták IQ Line Bee

Stiahnuť Návod IQ Line Bee

 

IQRC SYSTÉM

IQRC Systém na reguláciu vykurovania a automatizáciu budov 

Olejové radiátory IQ Line nachádzajú uplatnenie najmä vo veľkých objektoch, v ktorých nie je možný iný spôsob vykurovania (plyn, drahá rekonštrukcia pre zavedenie elektrického podlahového vykurovania), alebo kde nie je možné použitie radiátorov s iným typom bezdrôtového ovládania (napr. WIFI) z dôvodu menšej prehľadnosti, alebo je kapacitne nerealizovateľné. Vďaka softvéru IQRC je ovládanie radiátorov jednoduché a umožňuje centrálne nastaviť cez notebook / mobil, optimálny vykurovací program pre každú jednu miestnosť.• Bezdrôtové riešenie
Vďaka bezdrôtovej komunikácii je inštalácia systému IQRC jednoduchá, časovo nenáročná a finančne dostupná. Montáž nevyžaduje stavebné úpravy a dá sa realizovať popri bežnej prevádzke. Samozrejmosťou je vzdialená správa systému prostredníctvom internetu.

• Úspora energie
Systém IQRC má potenciál ušetriť desiatky percent nákladov na vykurovaní. Možnosť centrálnej kontroly regulácie vykurovania a prehľad o nastavených a skutočných teplotách patria k najúčinnejším nástrojom na optimalizáciu prevádzkových nákladov.

• Zónová regulácia
Zónová regulácia vykurovania budov umožňuje uplatňovať individuálny prístup pri nastavovaní teplotných režimov v jednotlivých miestnostiach. Žiadny iný typ regulácie nedokáže tak efektívne dávkovať tepelnú energiu do jednotlivých častí budovy.

• Kontrola efektivity vykurovania
Systém IQRC umožňuje bezdrôtové monitorovanie dosiahnutých teplôt vo všetkých miestnostiach, v ktorých sú nainštalované prvky IQRC. Majiteľom a správcom objektov tak poskytuje neoceniteľné a vždy aktuálne informácie o hospodárení s teplom.

Prvky systému IQRC

  • Centrálna riadiaca jednotka
  • Elektrický radiátor IQ Line Bee
  • Regulačná jednotka
  • Termostatická hlavica
  • Snímač teploty
  • Softvér IQRC

Systém IQRC získal prestížne ocenenie „Najlepší exponát“ na medzinárodnej výstave Aquatherm v Nitre.

aquaNitra_logo Medaile_Nitra_2012

www.iqrc.sk

Comments are closed.